Fast / Ultrafast Diode, 400 V, 1 A, Single, 1.6 V, 30 ns, 30 A
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
STTH1R04AY
Tootja: STMicroelectronics
Tootja tootekood: STTH1R04AY
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Fast / Ultrafast Diode, 400 V, 1 A, Single, 1.6 V, 30 ns, 30 A
| Mounting | SMD |
| Case | SMA |
| Kind of package | reel, tape |
| Semiconductor structure | single diode |
| Number of pins | 2 |
| Max. off-state voltage | 400V |
| Features of semiconductor devices | ultrafast switching |
| Max. forward impulse current | 30A |
| Load current | 1A |
| Max. forward voltage | 1.6V |
| Application | automotive industry |
| Reverse recovery time | 14ns |
| Type of diode | rectifying |
| Leakage current | 5µA |