Diode: rectifying
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
5.0
Tootekood:
STTH1R06RL
Tootja: STMicroelectronics
Tootja tootekood: STTH1R06RL
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Diode: rectifying
| Mounting | THT |
| Case | DO41 |
| Kind of package | reel |
| Semiconductor structure | single diode |
| Max. off-state voltage | 600V |
| Features of semiconductor devices | ultrafast switching |
| Max. forward impulse current | 25A |
| Load current | 1A |
| Max. forward voltage | 1.7V |
| Reverse recovery time | 45ns |
| Type of diode | rectifying |
| Leakage current | 75µA |