Module: diode; double independent; 200V; If: 2x120A; ISOTOP; screw
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
STTH20002TV1
Tootja: STMicroelectronics
Tootja tootekood: STTH20002TV1
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Module: diode; double independent; 200V; If: 2x120A; ISOTOP; screw
| Case | ISOTOP |
| Electrical mounting | screw |
| Mechanical mounting | screw |
| Semiconductor structure | double independent |
| Max. off-state voltage | 200V |
| Max. load current | 200A |
| Max. forward impulse current | 1kA |
| Max. forward voltage | 1.2V |
| Reverse recovery time | 41ns |