Diode: rectifying
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
STTH2002CR
Tootja: STMicroelectronics
Tootja tootekood: STTH2002CR
Spetsifikatsioon tootele Diode: rectifying
| Mounting | SMD |
| Case | I2PAK |
| Semiconductor structure | common cathode |
| Max. off-state voltage | 200V |
| Max. load current | 15A |
| Max. forward impulse current | 90A |
| Load current | 30A |
| Max. forward voltage | 1.1V |
| Reverse recovery time | 27ns |
| Type of diode | rectifying |
| Leakage current | 10µA |