Fast / Ultrafast Diode, 200 V, 15 A, Dual Common Cathode, 1.1 V, 22 ns, 90 A
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
STTH2002CT
Tootja: STMicroelectronics
Tootja tootekood: STTH2002CT
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Fast / Ultrafast Diode, 200 V, 15 A, Dual Common Cathode, 1.1 V, 22 ns, 90 A
| Mounting | THT |
| Case | TO220AB |
| Kind of package | tube |
| Semiconductor structure | common cathode, double |
| Number of pins | 3 |
| Max. off-state voltage | 200V |
| Max. load current | 30A |
| Features of semiconductor devices | ultrafast switching |
| Max. forward impulse current | 90A |
| Max. forward voltage | 1.1V |
| Reverse recovery time | 22ns |
| Type of diode | rectifying |
| Leakage current | 10µA |