Diode: rectifying
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
STTH2003CR
Tootja: STMicroelectronics
Tootja tootekood: STTH2003CR
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Diode: rectifying
| Mounting | THT |
| Case | I2PAK |
| Kind of package | tube |
| Semiconductor structure | common cathode, double |
| Max. off-state voltage | 300V |
| Max. load current | 30A |
| Features of semiconductor devices | ultrafast switching |
| Max. forward impulse current | 110A |
| Max. forward voltage | 1.25V |
| Reverse recovery time | 25ns |
| Type of diode | rectifying |
| Leakage current | 20µA |