Fast / Ultrafast Diode, 600 V, 25 A, Single, 3.4 V, 50 ns, 170 A
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
STTH25M06FP
Tootja: STMicroelectronics
Tootja tootekood: STTH25M06FP
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Fast / Ultrafast Diode, 600 V, 25 A, Single, 3.4 V, 50 ns, 170 A
| Mounting | THT |
| Case | TO220FPAC |
| Kind of package | tube |
| Semiconductor structure | single diode |
| Number of pins | 3 |
| Max. off-state voltage | 600V |
| Max. load current | 25A |
| Features of semiconductor devices | ultrafast switching |
| Max. forward impulse current | 170A |
| Load current | 25A |
| Max. forward voltage | 3.4V |
| Reverse recovery time | 25ns |
| Type of diode | rectifying |
| Leakage current | 60µA |