Diode: rectifying
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
STTH2R02AY
Tootja: STMicroelectronics
Tootja tootekood: STTH2R02AY
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Diode: rectifying
| Mounting | SMD |
| Case | SMA |
| Kind of package | reel, tape |
| Semiconductor structure | single diode |
| Max. off-state voltage | 200V |
| Max. load current | 60A |
| Features of semiconductor devices | ultrafast switching |
| Max. forward impulse current | 62A |
| Load current | 2A |
| Max. forward voltage | 1.04V |
| Application | automotive industry |
| Reverse recovery time | 15ns |
| Type of diode | rectifying |
| Leakage current | 2.5µA |