Diode: rectifying
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
STTH30AC06CPF
Tootja: STMicroelectronics
Tootja tootekood: STTH30AC06CPF
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Diode: rectifying
| Mounting | THT |
| Case | TO3PF |
| Kind of package | tube |
| Semiconductor structure | common cathode, double |
| Max. off-state voltage | 600V |
| Max. load current | 30A |
| Features of semiconductor devices | ultrafast switching |
| Max. forward impulse current | 140A |
| Max. forward voltage | 2.25V |
| Reverse recovery time | 40ns |
| Type of diode | rectifying |
| Leakage current | 10µA |