Diode: rectifying; SMD; 600V; 30A; 65ns; Package: reel,tape; D2PAK
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
STTH30L06G-TR
Tootja: STMicroelectronics
Tootja tootekood: STTH30L06G-TR
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Diode: rectifying; SMD; 600V; 30A; 65ns; Package: reel,tape; D2PAK
| Mounting | SMD |
| Case | D2PAK |
| Kind of package | reel, tape |
| Semiconductor structure | single diode |
| Max. off-state voltage | 600V |
| Features of semiconductor devices | ultrafast switching |
| Max. forward impulse current | 160A |
| Load current | 30A |
| Max. forward voltage | 1V |
| Reverse recovery time | 65ns |
| Type of diode | rectifying |