Diode: rectifying
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
STTH30R03CW
Tootja: STMicroelectronics
Tootja tootekood: STTH30R03CW
Spetsifikatsioon tootele Diode: rectifying
| Mounting | THT |
| Case | TO247-3 |
| Kind of package | tube |
| Semiconductor structure | common cathode, double |
| Max. off-state voltage | 300V |
| Max. load current | 30A |
| Features of semiconductor devices | ultrafast switching |
| Max. forward impulse current | 120A |
| Max. forward voltage | 1.9V |
| Reverse recovery time | 35ns |
| Type of diode | rectifying |
| Leakage current | 20µA |