Diode: rectifying
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
STTH30R04G
Tootja: STMicroelectronics
Tootja tootekood: STTH30R04G
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Diode: rectifying
| Mounting | SMD |
| Case | D2PAK |
| Kind of package | tube |
| Semiconductor structure | single diode |
| Max. off-state voltage | 400V |
| Features of semiconductor devices | ultrafast switching |
| Max. forward impulse current | 300A |
| Load current | 30A |
| Max. forward voltage | 970mV |
| Reverse recovery time | 24ns |
| Type of diode | rectifying |