Fast / Ultrafast Diode, 600 V, 15 A, Dual Common Cathode, 2.9 V, 50 ns, 120 A
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
STTH30R06CW
Tootja: STMicroelectronics
Tootja tootekood: STTH30R06CW
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Fast / Ultrafast Diode, 600 V, 15 A, Dual Common Cathode, 2.9 V, 50 ns, 120 A
| Mounting | THT |
| Case | TO247-3 |
| Kind of package | tube |
| Semiconductor structure | common cathode, double |
| Number of pins | 3 |
| Max. off-state voltage | 600V |
| Features of semiconductor devices | ultrafast switching |
| Max. forward impulse current | 120A |
| Load current | 30A |
| Reverse recovery time | 50ns |
| Type of diode | rectifying |
| Leakage current | 800µA |