Diode: rectifying
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
STTH30RQ06D
Tootja: STMicroelectronics
Tootja tootekood: STTH30RQ06D
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Diode: rectifying
| Mounting | THT |
| Case | TO220AC |
| Kind of package | tube |
| Semiconductor structure | single diode |
| Max. off-state voltage | 600V |
| Max. load current | 50A |
| Features of semiconductor devices | ultrafast switching |
| Max. forward impulse current | 200A |
| Load current | 30A |
| Max. forward voltage | 2.95V |
| Reverse recovery time | 30ns |
| Type of diode | rectifying |
| Leakage current | 40µA |