Diode: rectifying
Kordarv:
5000.0
Minimum quantity:
5000.0
Tootekood:
STTH3L06UFY
Tootja: STMicroelectronics
Tootja tootekood: STTH3L06UFY
Spetsifikatsioon tootele Diode: rectifying
| Mounting | SMD |
| Case | SMB flat |
| Semiconductor structure | single diode |
| Max. off-state voltage | 600V |
| Max. load current | 3A |
| Max. forward impulse current | 30A |
| Load current | 3A |
| Max. forward voltage | 1.4V |
| Application | automotive industry |
| Reverse recovery time | 70ns |
| Type of diode | rectifying |
| Leakage current | 3µA |