DIODE, ULTRAFAST, 3A, 200V
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
STTH3R02QRL
Tootja: STMicroelectronics
Tootja tootekood: STTH3R02QRL
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele DIODE, ULTRAFAST, 3A, 200V
| Mounting | THT |
| Case | DO15 |
| Kind of package | reel, tape |
| Semiconductor structure | single diode |
| Max. off-state voltage | 200V |
| Max. load current | 70A |
| Features of semiconductor devices | ultrafast switching |
| Max. forward impulse current | 75A |
| Load current | 3A |
| Max. forward voltage | 1V |
| Reverse recovery time | 16ns |
| Type of diode | rectifying |
| Leakage current | 3µA |