Diode: rectifying
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
STTH3R06
Tootja: STMicroelectronics
Tootja tootekood: STTH3R06
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Diode: rectifying
| Mounting | THT |
| Case | DO201AD |
| Kind of package | Ammo Pack |
| Semiconductor structure | single diode |
| Max. off-state voltage | 600V |
| Features of semiconductor devices | ultrafast switching |
| Max. forward impulse current | 55A |
| Load current | 3A |
| Max. forward voltage | 1.7V |
| Reverse recovery time | 35ns |
| Type of diode | rectifying |
| Leakage current | 3µA |