Diode: rectifying
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
STTH4R02SY-1
Tootja: STMicroelectronics
Tootja tootekood: STTH4R02SY
Spetsifikatsioon tootele Diode: rectifying
| Mounting | SMD |
| Case | DO214AB, SMC |
| Semiconductor structure | single diode |
| Max. off-state voltage | 200V |
| Max. load current | 4A |
| Max. forward impulse current | 70A |
| Load current | 4A |
| Max. forward voltage | 1.1V |
| Application | automotive industry |
| Reverse recovery time | 30ns |
| Type of diode | rectifying |
| Leakage current | 3µA |