Fast / Ultrafast Diode, 200 V, 4 A, Single, 1.05 V, 30 ns, 70 A
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
STTH4R02UY
Tootja: STMicroelectronics
Tootja tootekood: STTH4R02UY
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Fast / Ultrafast Diode, 200 V, 4 A, Single, 1.05 V, 30 ns, 70 A
| Mounting | SMD |
| Case | SMB |
| Kind of package | reel, tape |
| Semiconductor structure | single diode |
| Number of pins | 2 |
| Max. off-state voltage | 200V |
| Features of semiconductor devices | ultrafast switching |
| Max. forward impulse current | 70A |
| Load current | 4A |
| Max. forward voltage | 760mV |
| Application | automotive industry |
| Reverse recovery time | 16ns |
| Type of diode | rectifying |