Diode: rectifying
Kordarv:
50.0
Minimum quantity:
50.0
Tootekood:
STTH506D-1
Tootja: STMicroelectronics
Tootja tootekood: STTH506D
Spetsifikatsioon tootele Diode: rectifying
| Mounting | THT |
| Case | TO220AC |
| Max. off-state voltage | 600V |
| Max. load current | 5A |
| Max. forward impulse current | 70A |
| Load current | 5A |
| Max. forward voltage | 1.85V |
| Reverse recovery time | 50ns |
| Type of diode | rectifying |