Diode: rectifying
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
STTH506DTI-1
Tootja: STMicroelectronics
Tootja tootekood: STTH506DTI
Spetsifikatsioon tootele Diode: rectifying
| Mounting | THT |
| Case | TO220AC |
| Semiconductor structure | single diode |
| Max. off-state voltage | 600V |
| Max. load current | 5A |
| Max. forward impulse current | 60A |
| Load current | 5A |
| Reverse recovery time | 25ns |
| Type of diode | rectifying |
| Leakage current | 6µA |
| Capacitance | 7pF |