Diode: rectifying; THT; 400V; 60A; Package: tube; DO247; 50ns
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
STTH6004W
Tootja: STMicroelectronics
Tootja tootekood: STTH6004W
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Diode: rectifying; THT; 400V; 60A; Package: tube; DO247; 50ns
| Mounting | THT |
| Case | DO247 |
| Kind of package | tube |
| Semiconductor structure | single diode |
| Max. off-state voltage | 400V |
| Features of semiconductor devices | ultrafast switching |
| Max. forward impulse current | 600A |
| Load current | 60A |
| Max. forward voltage | 830mV |
| Reverse recovery time | 50ns |
| Type of diode | rectifying |