Diode: rectifying
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
STTH6006W
Tootja: STMicroelectronics
Tootja tootekood: STTH6006W
Spetsifikatsioon tootele Diode: rectifying
| Mounting | THT |
| Case | DO247 |
| Semiconductor structure | single diode |
| Max. off-state voltage | 600V |
| Max. load current | 60A |
| Max. forward impulse current | 400A |
| Load current | 60A |
| Max. forward voltage | 1.85V |
| Type of diode | rectifying |
| Leakage current | 50µA |
| Capacitance | 57pF |