Diode: rectifying
Kordarv:
6000.0
Minimum quantity:
6000.0
Tootekood:
STTH602CSF
Tootja: STMicroelectronics
Tootja tootekood: STTH602CSF
Spetsifikatsioon tootele Diode: rectifying
| Mounting | SMD |
| Case | SMPC |
| Semiconductor structure | common cathode |
| Max. off-state voltage | 200V |
| Max. load current | 3A |
| Max. forward impulse current | 55A |
| Load current | 6A |
| Max. forward voltage | 1.1V |
| Type of diode | rectifying |
| Leakage current | 4µA |