Diode: rectifying
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
STTH60AC06CW
Tootja: STMicroelectronics
Tootja tootekood: STTH60AC06CW
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Diode: rectifying
| Mounting | THT |
| Case | TO247-3 |
| Kind of package | tube |
| Semiconductor structure | common cathode, double |
| Max. off-state voltage | 600V |
| Max. load current | 50A |
| Features of semiconductor devices | ultrafast switching |
| Max. forward impulse current | 280A |
| Max. forward voltage | 2V |
| Reverse recovery time | 40ns |
| Type of diode | rectifying |
| Leakage current | 10µA |