Fast / Ultrafast Diode, 200 V, 8 A, Single, 1.08 V, 35 ns, 150 A
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
STTH802SF
Tootja: STMicroelectronics
Tootja tootekood: STTH802SF
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Fast / Ultrafast Diode, 200 V, 8 A, Single, 1.08 V, 35 ns, 150 A
| Mounting | SMD |
| Kind of package | reel, tape |
| Semiconductor structure | single diode |
| Number of pins | 3 |
| Max. off-state voltage | 200V |
| Features of semiconductor devices | ultrafast switching |
| Max. forward impulse current | 150A |
| Load current | 8A |
| Max. forward voltage | 1.08V |
| Reverse recovery time | 17ns |
| Type of diode | rectifying |
| Leakage current | 6µA |