Diode: rectifying
Kordarv:
50.0
Minimum quantity:
50.0
Tootekood:
STTH806D
Tootja: STMicroelectronics
Tootja tootekood: STTH806D
Spetsifikatsioon tootele Diode: rectifying
| Mounting | THT |
| Case | TO220AC |
| Max. off-state voltage | 600V |
| Max. load current | 8A |
| Max. forward impulse current | 90A |
| Load current | 8A |
| Max. forward voltage | 1.85V |
| Reverse recovery time | 55ns |
| Type of diode | rectifying |