Diode: rectifying
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
STTH8L06D
Tootja: STMicroelectronics
Tootja tootekood: STTH8L06D
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Diode: rectifying
| Mounting | THT |
| Case | TO220AC |
| Kind of package | tube |
| Semiconductor structure | single diode |
| Max. off-state voltage | 600V |
| Features of semiconductor devices | ultrafast switching |
| Max. forward impulse current | 120A |
| Load current | 8A |
| Max. forward voltage | 1.3V |
| Reverse recovery time | 105ns |
| Type of diode | rectifying |
| Leakage current | 200µA |
| Heatsink thickness | 1.23...1.32mm |