Diode: rectifying
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
STTH8R03DJF-TR
Tootja: STMicroelectronics
Tootja tootekood: STTH8R03DJF-TR
Spetsifikatsioon tootele Diode: rectifying
| Mounting | SMD |
| Semiconductor structure | common cathode |
| Max. off-state voltage | 300V |
| Max. load current | 8A |
| Max. forward impulse current | 80A |
| Load current | 8A |
| Max. forward voltage | 1.3V |
| Reverse recovery time | 50ns |
| Type of diode | rectifying |
| Leakage current | 40µA |