Bench mat; ESD; L: 10m; W: 0.9m; Thk: 2mm; Mat: heat-resistant rubber
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
STW404111
Tootja: STATICTEC
Tootja tootekood: STW404111
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Bench mat; ESD; L: 10m; W: 0.9m; Thk: 2mm; Mat: heat-resistant rubber
| Colour | grey (bright) |
| Material | rubber |
| Resistance to | most of chemical compounds |
| Version | ESD |
| Width | 900mm |
| Length | 10m |
| Thickness | 2mm |
| Mat features | light-dispersing surface |
| Surface resistance | 100MΩ...1GΩ |
| Antistatic elements application | for cover the tops, for covering shelves, for covering trolleys |