Socket; 8A; 8A; 300VAC; Mounting: DIN; -40÷70°C; Uswitch: max.300VAC
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
SU4S-21L
Tootja: IDEC
Tootja tootekood: SU4S-21L
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Socket; 8A; 8A; 300VAC; Mounting: DIN; -40÷70°C; Uswitch: max.300VAC
| Mounting | for DIN rail mounting |
| Operating temperature | -40...70°C |
| Number of pins | 4 |
| Switched voltage | ≤ 300V AC, ≤ 300V DC |
| Rated voltage | 300V AC |
| Electrical connection | spring-loaded terminals |
| Type of relays accessories | socket |
| Contact current max. | 8A |