Transistor: P-MOSFET
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
SUD08P06-155L-GE3
Tootja: VISHAY
Tootja tootekood: SUD08P06-155L-GE3
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Transistor: P-MOSFET
| Mounting | SMD |
| Case | DPAK, TO252 |
| Kind of package | reel, tape |
| Polarisation | unipolar |
| Type of transistor | P-MOSFET |
| Kind of channel | enhanced |
| Technology | TrenchFET® |
| Drain-source voltage | -60V |
| Drain current | -8.2A |
| Pulsed drain current | -18A |
| Power dissipation | 20.8W |
| On-state resistance | 350mΩ |
| Gate charge | 19nC |