Relay: solid state; Ucntrl: 3.5÷32VDC; 32A; 24÷510VAC; DIN; IP20
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
SUL765070
Tootja: CELDUC
Tootja tootekood: SUL765070
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Relay: solid state; Ucntrl: 3.5÷32VDC; 32A; 24÷510VAC; DIN; IP20
| Mounting | for DIN rail mounting |
| Max. operating current | 32A |
| Operating temperature | -55...100°C |
| IP rating | IP20 |
| Body dimensions | 22.5x90x98mm |
| Switched voltage | 24...510V AC |
| Switching method | instantaneous switching |
| Relay variant | 1-phase |
| Type of relay | solid state |