Solid State Relay, 25 A, 275 VAC, DIN Rail, Screw, Zero Crossing
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
SUL842070
Tootja: CELDUC
Tootja tootekood: SUL842070
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Solid State Relay, 25 A, 275 VAC, DIN Rail, Screw, Zero Crossing
| Mounting | for DIN rail mounting |
| Max. operating current | 25A |
| Operating temperature | -55...100°C |
| IP rating | IP20 |
| Body dimensions | 22.5x90x98mm |
| Switched voltage | 12...275V AC |
| Switching method | zero voltage switching |
| Relay variant | 1-phase |
| Type of relay | solid state |