Transistor: P-MOSFET
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
SUM110P06-08L-E3
Tootja: VISHAY
Tootja tootekood: SUM110P06-08L-E3
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Transistor: P-MOSFET
| Mounting | SMD |
| Case | TO263, D2PAK |
| Kind of package | reel, tape |
| Polarisation | unipolar |
| Type of transistor | P-MOSFET |
| Kind of channel | enhanced |
| Technology | TrenchFET® |
| Drain-source voltage | -60V |
| Drain current | -110A |
| Pulsed drain current | -200A |
| Power dissipation | 272W |
| On-state resistance | 16mΩ |
| Gate charge | 240nC |