Transistor: N-MOSFET
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
SUM60N10-17-E3
Tootja: VISHAY
Tootja tootekood: SUM60N10-17-E3
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Transistor: N-MOSFET
| Mounting | SMD |
| Case | TO263, D2PAK |
| Kind of package | reel, tape |
| Polarisation | unipolar |
| Type of transistor | N-MOSFET |
| Kind of channel | enhanced |
| Technology | TrenchFET® |
| Drain-source voltage | 100V |
| Drain current | 60A |
| Pulsed drain current | 100A |
| Power dissipation | 150W |
| On-state resistance | 41mΩ |