Transistor: P-MOSFET
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
SUP70101EL-GE3
Tootja: VISHAY
Tootja tootekood: SUP70101EL-GE3
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Transistor: P-MOSFET
| Mounting | THT |
| Case | TO220AB |
| Kind of package | tube |
| Polarisation | unipolar |
| Type of transistor | P-MOSFET |
| Kind of channel | enhanced |
| Technology | TrenchFET® |
| Drain-source voltage | -100V |
| Drain current | -120A |
| Pulsed drain current | -240A |
| Power dissipation | 375W |
| On-state resistance | 15mΩ |