Transistor: N-MOSFET
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
SUP85N10-10-GE3
Tootja: VISHAY
Tootja tootekood: SUP85N10-10-GE3
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Transistor: N-MOSFET
| Mounting | THT |
| Case | TO220AB |
| Kind of package | tube |
| Polarisation | unipolar |
| Type of transistor | N-MOSFET |
| Kind of channel | enhanced |
| Technology | TrenchFET® |
| Drain-source voltage | 100V |
| Drain current | 85A |
| Pulsed drain current | 240A |
| Power dissipation | 250W |
| On-state resistance | 22mΩ |
| Gate charge | 160nC |