Module: diode; double independent; 200V; If: 2x71A; SOT227B; screw
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
SUR2X60-02-SIR
Tootja: SIRECTIFIER
Tootja tootekood: SUR2X60-02
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Module: diode; double independent; 200V; If: 2x71A; SOT227B; screw
| Case | SOT227B |
| Electrical mounting | screw |
| Mechanical mounting | screw |
| Semiconductor structure | double independent |
| Max. off-state voltage | 200V |
| Features of semiconductor devices | glass passivated, ultrafast switching |
| Max. forward impulse current | 950A |
| Max. forward voltage | 1.08V |
| Reverse recovery time | 50ns |