Fast / Ultrafast Diode, 200 V, 2 A, Single, 875 mV, 35 ns, 40 A
Kordarv:
5.0
Minimum quantity:
5.0
Tootekood:
SURA8120T3G
Tootja: ONSEMI
Tootja tootekood: SURA8120T3G
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Fast / Ultrafast Diode, 200 V, 2 A, Single, 875 mV, 35 ns, 40 A
| Mounting | SMD |
| Case | SMA |
| Kind of package | reel, tape |
| Semiconductor structure | single diode |
| Number of pins | 2 |
| Max. off-state voltage | 200V |
| Max. forward impulse current | 40A |
| Load current | 1A |
| Max. forward voltage | 710mV |
| Application | automotive industry |
| Reverse recovery time | 35ns |
| Type of diode | rectifying |
| Leakage current | 50µA |