Diode: rectifying; SMD; 200V; 2x8A; 50ns; D2PAK; Ifsm: 100A; 50W
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
SURB1620CT
Tootja: SIRECTIFIER
Tootja tootekood: SURB1620CT
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Diode: rectifying; SMD; 200V; 2x8A; 50ns; D2PAK; Ifsm: 100A; 50W
| Mounting | SMD |
| Case | D2PAK |
| Semiconductor structure | common cathode, double |
| Max. off-state voltage | 200V |
| Max. load current | 16A |
| Features of semiconductor devices | ultrafast switching |
| Max. forward impulse current | 100A |
| Max. forward voltage | 1.3V |
| Power dissipation | 50W |
| Reverse recovery time | 50ns |
| Type of diode | rectifying |