Diode: rectifying; SMD; 300V; 5A; DPAK; reel,tape
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
SURD8530T4G-VF01
Tootja: ONSEMI
Tootja tootekood: SURD8530T4G-VF01
Spetsifikatsioon tootele Diode: rectifying; SMD; 300V; 5A; DPAK; reel,tape
| Mounting | SMD |
| Case | DPAK |
| Kind of package | reel, tape |
| Semiconductor structure | single diode |
| Max. off-state voltage | 300V |
| Load current | 5A |
| Max. forward voltage | 1.1V |
| Application | automotive industry |
| Reverse recovery time | 50ns |
| Type of diode | rectifying |