Diode: rectifying
Kordarv:
2500.0
Minimum quantity:
2500.0
Tootekood:
SURS8360T3G-VF01
Tootja: ONSEMI
Tootja tootekood: SURS8360T3G-VF01
Spetsifikatsioon tootele Diode: rectifying
| Mounting | SMD |
| Case | SMC |
| Semiconductor structure | single diode |
| Max. off-state voltage | 600V |
| Max. load current | 3A |
| Max. forward impulse current | 75A |
| Max. forward voltage | 1.25V |
| Application | automotive industry |
| Reverse recovery time | 75ns |
| Type of diode | rectifying |
| Leakage current | 10µA |