Converter: DC/DC; 1W; Uin:10.8÷13.2V; 9VDC; Iout:111.11mA; 3.1g
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
SUS01M-09
Tootja:
Tootja tootekood:
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Converter: DC/DC; 1W; Uin:10.8÷13.2V; 9VDC; Iout:111.11mA; 3.1g
| Output current | 111.11mA |
| Mounting | THT |
| Power | 1W |
| Operating temperature | -25...71°C |
| Type of converter | DC/DC |
| Protection | overload, short-circuit |
| Series | SUS |
| Body dimensions | 22.6x9.9x8.4mm |
| Weight | 3.1g |
| Output voltage | 9V DC |
| Input voltage | 10.8...13.2V |
| Insulation voltage | 1kV DC |
| Efficiency | 79% |
| Number of outputs | 1 |
| Switching frequency | 50kHz |