Inverter; Max motor power: 1.5kW; Usup: 200÷230VAC; 0.1÷400Hz
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
SV015IG5A-1
Tootja: LS ELECTRIC
Tootja tootekood: SV015IG5A-1
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Inverter; Max motor power: 1.5kW; Usup: 200÷230VAC; 0.1÷400Hz
| Mounting | for wall mounting |
| Supply voltage | 200...230V AC |
| Operating temperature | -10...40°C |
| Protection | overheating, voltage drop, anti-overload, anti-overvoltage, short circuit protection |
| Series | iG5A |
| Current rating | 8A |
| Output frequency | 0.1...400Hz |
| Additional functions | 1 programmable analogue output, 2 digital programmable inputs, 5 programmable digital outputs, 8 basic speeds |
| Number of inputs | 5 |
| Electrical connection | screw terminals |
| Max motor power | 1.5kW |
| Inverter output voltage | 3 x 230V AC |
| The programming method | keypad |
| Number of analog outputs | 1 |
| Input 1 properties | rotational speed setting with signal 0...10V, 4...20mA, 0...20mA |
| Starting/stopping time | 0.1...6000s |
| Number of analog inputs | 1 |