ANTI VANDAL SW, SPST, 2A, 36VDC, GRN/RED
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
SV4F23SS-6G1
Tootja: E-SWITCH
Tootja tootekood: SV4F23SS-6G1
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele ANTI VANDAL SW, SPST, 2A, 36VDC, GRN/RED
| Mounting | on panel |
| Operating temperature | -20...70°C |
| IP rating | IP67 |
| Type of switch | vandal resistant |
| Contact plating | silver plated |
| Number of positions | 2 |
| Leads | for soldering |
| Contact material | silver |
| Max. contact resistance | 50mΩ |
| Mounting hole diameter | Ø19mm |
| Body colour | silver |
| Mechanical durability | 1000000cycles |
| Backlight colour | green, red |
| Illumination | LED, ring |
| Electrical life | 200000cycles |
| Contacts configuration | SPST-NO |
| DC contacts rating @R | 2A / 36V DC |
| Switching method | OFF-(ON) |
| Stable positions number | 1 |
| Operating Force | 4.5N |
| Actuator colour | silver |
| Button shape | flat, round |
| Button marking | POWER |