Module: pushbutton switch; 230VAC; 16A; DIN; bistable; Illumin: LED
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
SVN413
Tootja: HAGER
Tootja tootekood: SVN413
Spetsifikatsioon tootele Module: pushbutton switch; 230VAC; 16A; DIN; bistable; Illumin: LED
| Mounting | for DIN rail mounting |
| Max. operating current | 16A |
| Operating temperature | -20...50°C |
| Rated voltage | 230V AC |
| Illumination | LED |
| Lamp colour | green |
| Contacts configuration | SPST-NO |
| Stable positions number | bistable |
| Actuator colour | grey |