Non Isolated POL DC/DC Converter, 1 Output, 5 W, 5 V, 1 A
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
SVR10S05
Tootja: XP POWER
Tootja tootekood: SVR10S05
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Non Isolated POL DC/DC Converter, 1 Output, 5 W, 5 V, 1 A
| Output current | 1A |
| Mounting | SMT |
| Operating temperature | -40...85°C |
| Protection | short circuit protection |
| Output voltage | 5V DC |
| Input voltage | 8...36V DC |
| Efficiency | 85...93% |
| Number of outputs | 1 |
| Switching frequency | 520kHz |