ROCKER; DPDT; Pos: 2; ON-ON; 30A/250VAC; 30A/30VDC; Rcont max: 10mΩ
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
SW3822
Tootja: NKK SWITCHES
Tootja tootekood: SW3822
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele ROCKER; DPDT; Pos: 2; ON-ON; 30A/250VAC; 30A/30VDC; Rcont max: 10mΩ
| Mounting | on panel |
| Operating temperature | -10...70°C |
| Type of switch | ROCKER |
| Contact plating | silver plated |
| Number of positions | 2 |
| Leads | screw |
| Series | SW |
| Contact material | copper |
| Max. contact resistance | 10mΩ |
| Body colour | white |
| Illumination | none |
| Shape | rectangular |
| Min. insulation resistance | 1GΩ |
| Electrical life | 25000cycles |
| Contacts configuration | DPDT |
| DC contacts rating @R | 30A / 30V DC |
| AC contacts rating @R | 30A / 250V AC |
| Switching method | ON-ON |
| Stable positions number | 2 |
| Key button colour | white |