Indicator: LED; recessed; 230VAC; Cutout: Ø14.2mm; IP67; metal
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
SWBU14628A
Tootja: SIGNAL-CONSTRUCT
Tootja tootekood: SWBU14628A
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Indicator: LED; recessed; 230VAC; Cutout: Ø14.2mm; IP67; metal
| Operating voltage | 230V AC |
| Operating temperature | -40...70°C |
| IP rating | IP67 |
| Leads | connectors |
| Body material | metal |
| Mounting hole diameter | Ø14.2mm |
| Body colour | silver |
| LED diameter | 10mm |
| Plating material | chromium |
| Kind of indicator | recessed |
| Indicators features | additional insulating bushing, waterproof |
| Type of indicator | LED |
| Lamp colour | white |